Inauguracja Programu Lubelskie Pływające Przedszkolaki

W dniu 17 stycznia 2014 roku o godz. 11.00 w Sali Obrad Rady Miasta Lublin odbyła się oficjalna inauguracja Programu Powszechnej Nauki  Pływania  5 – latków „Lubelskie Pływające Przedszkolaki” połączona  z wręczeniem wyprawek 72 dzieciom zakwalifikowanym do udziału w Programie w roku szkolnym 2013/2014. W inauguracji wzięli udział:  Pan Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin, Pani Marta Wcisło Radna Rady Miasta Lublin – inicjatorka Programu , Pan Edward Sidoruk  Dyrektor Oddziału Totalizatora Sportowego w Lublinie,  Pan Bartosz Mielecki Prezes Zarządu Fundacji LOTTO Milion Marzeń – Partner Programu, Pani Justyna Rdest Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego  23 Lublin i Pani Karolina Kowalska Wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego  23 Lublin –  przedstawiciele Organizatora Programu, Przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Dyrektorki Przedszkoli biorących udział w Programie oraz rodzice zakwalifikowanych dzieci.

W ramach programu Lubelskie Pływające Przedszkolaki 5-latki zamieszkałe na terenie Lublina, pochodzące z rodzin, które nie mają środków na komercyjne zajęcia, zostaną objęte bezpłatną nauką pływania. Rekrutacja uczestników przeprowadzona została w grudniu. Program ma nie tylko pomóc dzieciom w zdobyciu pierwszych szlifów na pływalni, ale także ukazać im alternatywny sposób aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęcić je do kontynuowania nauki na kolejnych etapach kształcenia. Twórcy programu liczą również na odkrycie pływackich talentów.

Wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez trenerów i instruktorów z Uczniowskiego Klubu Sportowego 23 Lublin. Dzieci uczestniczące w projekcie nie ponoszą żadnych kosztów. Wyprawki dla uczestników (plecak, ręcznik, czepek, gogle, klapki i strój pływacki) zapewnia Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Kurs nauki pływania trwa 20 godzin i kończy się zawodami rodzinnymi w formie zabawowej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 45 minut. Na zakończenie kolejnego etapu nauki pływania planuje się  organizację festynu rodzinnego (czerwiec 2014 r.)

W roku szkolnym 2013/2014 programem zostanie objętych 72 dzieci z 7 przedszkoli:

-  Przedszkole nr 13 w Lublinie, ul. Okrzei 9,

-  Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 40 w Lublinie, ul. Gospodarcza 18,

-  Przedszkole nr 42 w Lublinie,  ul. Przyjaźni 3,

-  Przedszkole nr 44 w Lublinie, ul. Maszynowa 6,

-  Przedszkole nr 50 w Lublinie, ul. Podzamcze 7a

-  Przedszkole nr 52 w Lublinie, ul. Kustronia 10

-  Przedszkole nr 59 w Lublinie, ul. Niepodległości 12a

Program współorganizowany przez Gminę Lublin i Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy 23 Lublin.

Lipiec 2019

1234567891011121314151617 1819202122232425262728293031